Przejdź do treści

Temat miesiąca

Jak systemy dotacji wpływają na zjawisko ubóstwa energetycznego. Czy dofinansowanie może pogłębić ubóstwo opałowe i strukturalne.

W grudniu 2023 roku Polski Instytut Ekonomiczny opublikował raport „Cztery oblicza ubóstwa energetycznego” Polskie gospodarstwa domowe w czasie kryzysu 2021-2023. Autorzy opracowania zebrali w 2022… Jak systemy dotacji wpływają na zjawisko ubóstwa energetycznego. Czy dofinansowanie może pogłębić ubóstwo opałowe i strukturalne.

Okiem i piórkiem Doradcy Energetycznego. Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze i uniknąć podpisania umowy z nieuczciwym wykonawcom.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ogólnopolski uruchomił program Czyste Powietrze w 2019 roku na okres 10 lat. Za realizację programu odpowiadają Wojewódzkie Fundusze… Okiem i piórkiem Doradcy Energetycznego. Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze i uniknąć podpisania umowy z nieuczciwym wykonawcom.

Nowa odsłona programu Mój Prąd 5.0 pozwala uzyskać dofinansowanie nie tylko do Paneli Fotowoltaicznych

Nareszcie pojawił się program, który pozwala właścicielom istniejących budynków uzyskać dofinansowanie do zakupu pompy ciepła, niezależnie od obecnie eksploatowanego źródła ciepła systemu ogrzewania. Dotychczas dotacje… Nowa odsłona programu Mój Prąd 5.0 pozwala uzyskać dofinansowanie nie tylko do Paneli Fotowoltaicznych

Kiedy nastąpi wzrost rynku Spółdzielni Energetycznych w Polsce.

Co to jest Spółdzielnia Energetyczna? Kto i jak może ją założyć? Dlaczego w Polsce jest tak mało spółdzielni energetycznych, skoro rozwiązanie jest popularne w krajach Unii Europejskiej i bardzo korzystne dla jej członków? Jakie są bariery w funkcjonowaniu SE i jak można je pokonać?
Na powyższe pytania i wiele innych znajdą Państwo odpowiedzi w artykule, do którego zebrałam materiał w trakcie rozmów z Prezesem Pionierskiej Spółdzielni Energetycznej Eisell, Panem Ireneuszem Perkowskim oraz przedstawicielami CoopTech Hub – centrum technologii spółdzielczych Panem Rafałem Krenz – animatorem społeczności energetycznych oraz Panem Krzysztofem Rucińskim koordynatorem ds. społeczności energetycznych.