Przejdź do treści

Dotacje

Od A do G, kiedy budynki w Polsce będą miały klasy energetyczne.

Od momentu wejścia w życie dyrektywy EPBD każde państwo członkowskie Unii Europejskiej będzie mieć 24 miesiące na wdrożenie klas energetycznych na świadectwach charakterystyki energetycznej. Zaplanowane wprowadzenie systemu klas na I kwartał 2026 roku zmieści się w czasie wyznaczonym w dyrektywie. Świadectwo charakterystyki energetycznej powinno określać klasę w skali zamkniętej, stosując jedynie litery od A do G. Litera… Od A do G, kiedy budynki w Polsce będą miały klasy energetyczne.

Jak systemy dotacji wpływają na zjawisko ubóstwa energetycznego. Czy dofinansowanie może pogłębić ubóstwo opałowe i strukturalne.

W grudniu 2023 roku Polski Instytut Ekonomiczny opublikował raport „Cztery oblicza ubóstwa energetycznego” Polskie gospodarstwa domowe w czasie kryzysu 2021-2023. Autorzy opracowania zebrali w 2022… Jak systemy dotacji wpływają na zjawisko ubóstwa energetycznego. Czy dofinansowanie może pogłębić ubóstwo opałowe i strukturalne.

Okiem i piórkiem Doradcy Energetycznego. Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze i uniknąć podpisania umowy z nieuczciwym wykonawcom.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ogólnopolski uruchomił program Czyste Powietrze w 2019 roku na okres 10 lat. Za realizację programu odpowiadają Wojewódzkie Fundusze… Okiem i piórkiem Doradcy Energetycznego. Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze i uniknąć podpisania umowy z nieuczciwym wykonawcom.