Browsing Category: Dotacje

Images Money flcirk1211

Na energetykę możemy dostać 560 mld zł, ale potrzebne odważne decyzje

Najgorsze, co mogłoby Polsce się przydarzyć, to utknięcie w połowie drogi – gdzie ponosimy koszty emisji, eksploatujemy przestarzałą i nieefektywną infrastrukturę energetyczną, a nie jesteśmy w stanie czerpać korzyści z wdrażanych zmian. Źródło: gramwzielone.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
pexels-pixabay-48148

Bułgarski rząd podnosi poziom dofinansowania kosztów energii dla przedsiębiorstw przemysłowych

W związku z podwyżką cen energii rząd tymczasowy zaproponował, by dofinansować przedsiębiorstwa przemysłowe kwotą 26 euro za zużytą 1 MWh energii elektrycznej w pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku. Obecnie rząd podniósł wysokość dotacji do 51 euro i ujawnił, że obejmie ona również październik i listopad 2021 r. Rekompensaty zostaną wypłacone do końca 2021 roku. Obecnie cena […]

zobacz więcej
1460x616 (3)

Już wkrótce nowa edycja programu „Mój Prąd”

Premiowany będzie zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym elementem umożliwiającym wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej oraz zwiększenie poziomu efektywności energetycznej. Źródło: nfosigw.gov.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
pobrane (4)

Pomoc publiczna: ponad 815 milionów rekompensat dla 70 firm z sektorów i podsektorów energochłonnych

Rekompensaty przyznawane są w związku z przenoszeniem kosztów zakupu uprawnień do emisji gazów cieplarnianych na ceny energii elektrycznej zużywanej do wytwarzania produktów w sektorach energochłonnych. Źródło: ure.gov.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
800px-Outunit_of_heat_pump-e1629697220657

Irlandia stawia na pompy ciepła

Irlandia planuje zainstalować 600 000 pomp ciepła do 2030 roku, z czego 400 000 w już istniejących budynkach. Plan ten jest częścią nowego funduszu w wysokości 12,9 miliarda euro, który rząd irlandzki przeznaczył dla Departamentu Środowiska, Klimatu i Komunikacji (DECC) do końca dekady, w ramach rewizji krajowego Narodowego Planu Rozwoju (NDP) 2021-2030. Część tej kwoty […]

zobacz więcej
cow-pasture-animal-almabtrieb

USA wprowadziło przepisy mające na celu obniżenie kosztów fermentacji dla rolników

Dwustronne ustawodawstwo zostało zatwierdzone przez senatorów USA w celu zachęcenia do inwestowania w systemy odzyskiwania składników odżywczych, tworząc jednocześnie nowy rynek dla rolników. Agricultural Environmental Stewardship Act pomoże rozwinąć rynek odnawialnego biogazu poprzez zapewnienie 30% ulgi inwestycyjnej, aby pomóc zrównoważyć koszty początkowe związane z budową komór fermentacyjnych. Źródło: bioenergy-news.com. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
pexels-rathaphon-nanthapreecha-3846205

Każdy może dostać dotację do zakupu auta elektrycznego! Rusza nabór wniosków

Kwota dotacja sięga 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych ­– nawet 27 000 zł. Wkrótce o dopłaty do „elektryków” będą mogli występować także przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje. Źródło: nfosigw.gov.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>. Więcej informacji o programie <tutaj>.

zobacz więcej