Przejdź do treści

Innowacje

Od A do G, kiedy budynki w Polsce będą miały klasy energetyczne.

Od momentu wejścia w życie dyrektywy EPBD każde państwo członkowskie Unii Europejskiej będzie mieć 24 miesiące na wdrożenie klas energetycznych na świadectwach charakterystyki energetycznej. Zaplanowane wprowadzenie systemu klas na I kwartał 2026 roku zmieści się w czasie wyznaczonym w dyrektywie. Świadectwo charakterystyki energetycznej powinno określać klasę w skali zamkniętej, stosując jedynie litery od A do G. Litera… Od A do G, kiedy budynki w Polsce będą miały klasy energetyczne.

Okiem i piórkiem Doradcy Energetycznego. Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze i uniknąć podpisania umowy z nieuczciwym wykonawcom.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ogólnopolski uruchomił program Czyste Powietrze w 2019 roku na okres 10 lat. Za realizację programu odpowiadają Wojewódzkie Fundusze… Okiem i piórkiem Doradcy Energetycznego. Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze i uniknąć podpisania umowy z nieuczciwym wykonawcom.

Zasilani Przyszłością: Elektromobilność i transformacja energetyczna w Polsce. Realia i wyzwania komentuje wiceprezes PFR

Bartłomiej Pawlak wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju podkreśla, że jednym z elementów transformacji energetycznej jest elektro mobilność. Rozwój sektora samochodów zasilanych energią elektryczną z pewnością poprawi… Zasilani Przyszłością: Elektromobilność i transformacja energetyczna w Polsce. Realia i wyzwania komentuje wiceprezes PFR