Browsing Category: Inwestycje

lte-podpisanie

LTE 450 coraz bliżej

Zarząd PGE Dystrybucja podpisał porozumienie z PGE Systemy i Eneą Operator o współpracy przy budowie sieci LTE 450 na potrzeby krajowego systemu elektroenergetycznego. Źródło: pgedystrybucja.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
WestminstercrPublicDomainPicturesPixabay

Wielka Brytania ogłasza konkurs ma pobudzenie innowacji w zakresie magazynowania energii

Departament ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS) rządu Wielkiej Brytanii nadzoruje konkurs na magazynowanie energii o „dłuższym czasie trwania”, w którym do rozdysponowania jest wielomilionowy budżet dla innowacyjnych firm. W ramach programu Net Zero Innovation Portfolio o wartości miliarda funtów przewidziano aż 68 milionów w formie finansowania kapitałowego dla projektów nowych technologii, które mogą […]

zobacz więcej
401387_r2_940

Tauron Ciepło inwestuje w kocioł gazowy 140 MWt od Mostostalu Warszawa

Z komunikatu Mostostalu Warszawa wynika, że wartość umowy zawartej z Tauronem Ciepło na realizację zadania „Budowa kotła gazowego o mocy 140 MWt w ZW Katowice dla potrzeb rynku ciepła” wynosi 109,47 mln zł brutto, a termin realizacji inwestycji  to 20 grudnia 2023 r.  Źródło: wnp.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
È«³²±â °æÁ¦ºÎÃѸ®, ºñ»ó°æÁ¦ Áߴ뺻ȸÀÇ ÁÖÀç
    (¼­¿ï=¿¬ÇÕ´º½º) ¹é½Â·Ä ±âÀÚ = È«³²±â °æÁ¦ºÎÃѸ®°¡ 22ÀÏ Á¤ºÎ¼­¿ïû»ç¿¡¼­ ¿­¸° ºñ»ó°æÁ¦ Áß¾Ó´ëÃ¥º»ºÎ ȸÀǸ¦ ÁÖÀçÇÏ°í ÀÖ´Ù. 2021.7.22
    srbaek@yna.co.kr/2021-07-22 10:52:44/

Korea Południowa zaoferuje wsparcie finansowe dla półprzewodników, baterii i nie tylko

Minister finansów Hong Nam-ki zapowiedział, że rząd zapewni wsparcie finansowe i podatkowe dla technologii kluczowych dla rozwoju półprzewodników, baterii i szczepionek. Na liście znalazło się 65 technologii w trzech sektorach przemysłu, a rząd na ten cel przeznaczy około 1,7 miliarda dolarów do 2023 roku. Źródło: koreaherald.com. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
Pixabay_energetyka_energia

LTE450 niezbędne do wypełnienia założeń NCER

8 sierpnia 2018 r., decyzją Prezesa UKE w porozumieniu z Ministerstwem Energii, PGE Systemy otrzymała rezerwację pasma częstotliwości 450 MHz w zakresach pasma 452,5–457,5 MHz i 462,5–467,5 MHz. Źródło: smart-grids.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
1-590x2000

ZE PAK ma decyzję środowiskową o budowie wytwórni wodoru

Wytwórnia wodoru na terenie Elektrowni Konin ma powstać w oparciu o elektrolizery z membraną elektrolitowo-polimerową (technologia „PEM”). Pierwszy elektrolizer został już zamówiony a jego dostawa jest przewidywana na przełomie 2021/2022 roku. Źródło: biznesalert.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
pexels-rathaphon-nanthapreecha-3846205

Każdy może dostać dotację do zakupu auta elektrycznego! Rusza nabór wniosków

Kwota dotacja sięga 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych ­– nawet 27 000 zł. Wkrótce o dopłaty do „elektryków” będą mogli występować także przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje. Źródło: nfosigw.gov.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>. Więcej informacji o programie <tutaj>.

zobacz więcej
pexels-photo-1494582

1,2 mld zł na zeroemisyjne autobusy w drugim naborze programu „Zielony Transport Publiczny”

Wsparcie zostanie skierowane do miast, szczególnie mniejszych i tracących funkcje społeczno-gospodarcze, które borykają się z problemem smogu, jak również do samorządów, które eliminują zjawisko wykluczenia transportowego przez rozwój samorządowego transportu lokalnego.   Źródło: nfosigw.gov.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
401183_r2_940

W Lublinie za 180 mln zł powstanie elektrociepłownia na biomasę

Za 180 mln zł spółka Megatem EC-Lublin wybuduje blok energetyczny zasilany biomasą. Źródło: wnp.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej
umowa_kozienice_milosna_1

PSE S.A. wybrały wykonawcę strategicznej linii 400 kV Kozienice – Miłosna

W czerwcu 2021 r. PSE S.A. zakończyły postępowanie na  budowę dwutorowej linii 400 kV Kozienice-Miłosna realizowane w trybie dialogu konkurencyjnego. Wybrano firmę Enprom Sp. z o.o. Źródło: pse.pl. Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

zobacz więcej