Przejdź do treści

W rządzie pojawi się nowe stanowisko dotyczące gospodarki

Przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju i Technologii Jacek Tomczak poinformował o stworzeniu nowego stanowiska z myślą o przedsiębiorcach. Planowane jest stworzenie zespołu, który będzie zbierał postulaty od przedsiębiorców i przygotowywał projekty ustaw.

Nowe przepisy, jakie planuje wprowadzić rząd powinny być przedstawione w II kwartale w ustawie deregulacyjnej i mają obejmować m.in. zmiany zasad kontroli w firmach przez fiskusa czy uproszczenia w zawieraniu umów leasingowych.

Mniej kontroli w firmach to bardzo ważny postulat.
W nowej ustawie deregulacyjnej ma się znaleźć rozwiązanie dotyczące kontrolowania przedsiębiorców.  Obecnie system kontroli dla firm jest prawdziwą zmorą. W tych działaniach przodują urzędy skarbowe. Potrafią prześwietlać firmy latami, choć nie ma ku temu podstaw, co w wielu wypadkach prowadzi do bankructw.

Drugi istotny postulat dotyczy umów leasingowych. Od lat branża leasingowa wnioskuje zastąpienie regulacji w formie pisemnej umowy pod rygorem nieważności, formą dokumentową, która umożliwia zawarcie umowy np. z wykorzystaniem maila czy przez sms.

Źródło: prawo.pl

link