Przejdź do treści

PGE Toruń zachęca do oszczędzania ciepła i energii

W obliczu zbliżającego się okresu grzewczego, potencjalnych braków surowców energetycznych węgla kamiennego oraz gazu, jakie działania mogą podjąć zakłady energetyczne?  PGE Toruń planuje szeroką kampanię informacyjną, która ma zachęcić do oszczędzania energii. Pytanie czy nie jest to trochę za późno, promowanie działań wspierających efektywność energetyczną budynków takich jak termomodernizacja budynków jest działaniem, którego realizacja jest rozciągniętą w czasie, wymaga planowania, wykonania audytu, w kolejnym etapie projektu, a następnie zrealizowanie inwestycji. Nie jest to na pewno recepta na nadchodzący sezon grzewczy. Dodatkowo ceny styropianu w maju 2022 roku osiągnęły rekordowy poziom 330 zł/m3  był to wzrost prawie 90 % w stosunku do lipca 2021 roku.

Prezes PGE Toruń Robert Kowalski postuluje o obniżanie temperatury w mieszkaniach o 2-3 ⁰C, oraz ograniczenie ogrzewania części wspólnych jakimi są klatki schodowe i piwnice. Piwnice w budynkach z reguły nie są ogrzewane, a na większości klatek schodowych głównie znajdują się grzejniki na poziomie parteru.

PGE Toruń planuje wprowadzenie już od sierpnia dwóch nowych usług My Heat, oraz My Energy, które pozwolą na oszacowanie wielkości i kosztów zużycia energii cieplnej i elektrycznej. Dodatkowo firma oferuje oprogramowanie sterujące pracą węzła.

źródło autor: Jerzy Stachura 8 sierpnia 2022 BiznesAlert.pl