kevin-lanceplaine-WHtCDy2CGYU-unsplash

Technologia Enphase Ensemble stosowana w projekcie testowym 100% odnawialnej sieci

Enphase Energy wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie inwerterów tworzących sieci, opartych na technologii Enphase Ensemble, aby wesprzeć inicjatywę na Uniwersytecie Waszyngtońskim dotyczącą opracowania systemów kontroli nieograniczonej penetracji energii słonecznej PV do sieci. W połączeniu z dofinansowaniem w wysokości około 1 miliona USD z Biura ds. Efektywności Energii i Energii Odnawialnej (EERE), Enphase zapewni platformy testowe i zainwestuje około 420 000 USD w trzyletnim okresie realizacji projektu.

Pod tytułem „Skalowalna architektura sterowania dla 100% penetracji PV za pomocą falowników tworzących siatkę” Enphase dołącza do zespołu partnerów branżowych i ekspertów z University of Washington, aby pomóc rozwiązać jedno z najważniejszych wyzwań związanych z rozprzestrzenianiem się sieci rozproszone wytwarzanie energii. Enphase skoncentruje się na przeprowadzaniu specjalistycznych scenariuszy testowych i gromadzeniu danych w jedno- i trójfazowym zakładzie badawczo-rozwojowym instalacji solarnych na dachu i poza siecią w Austin w Teksasie. Tablica testowa jest wyposażona w mikroinwertery Enphase z niestandardowym układem ASIC, który obsługuje architekturę zdefiniowaną przez oprogramowanie, która pozwala Enphase przeprogramować flotę testową mikroinwerterów z architekturami sterowania i algorytmami opracowanymi przez University of Washington.

„Ten projekt odkryje podstawy architektoniczne i algorytmiczne niezbędne do niezawodnej integracji nieograniczonej liczby rozproszonych, odnawialnych zasobów energii, takich jak fotowoltaika słoneczna (PV), z naszymi sieciami elektrycznymi”, powiedział Brian B. Johnson, Washington Research Foundation, asystent innowacji, profesor czystej energii i Inżynieria elektryczna i komputerowa na University of Washington. „Ponad 100 gmin w USA ustanowiło dyrektywy lub portfele ukierunkowane na 100% integrację odnawialną. Zaangażowaliśmy firmę Enphase, ponieważ uważamy, że zdefiniowane przez nią mikroinwertery tworzące siatkę są idealną platformą do opracowywania i testowania naszych sterowników. Agresywne cele w zakresie odnawialnych źródeł energii podłączone do sieci nie są już ambitne, a nasza praca zapewni przejście do bardziej opłacalnego, bezpiecznego,

„Enphase postanowił wesprzeć Uniwersytet Waszyngtoński i Departament Energii w tym ważnym wysiłku, ponieważ sprężyste magazynowanie energii słonecznej + nie tylko przynosi korzyści segmentom mieszkaniowym i komercyjnym, ale odgrywa strategiczną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa energetycznego zasobom w sektorach infrastruktury krytycznej w kraju, ”Powiedział Hans van Antwerpen, dyrektor ds. Technologii w Enphase Energy. „Nasza zawsze aktywna technologia Ensemble idealnie nadaje się do wspierania rozwoju skalowalnej architektury do sterowania i koordynacji sieci z maksymalnie 100% inwerterowymi zasobami energii słonecznej i akumulatorów. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju tej ważnej ewolucji sieci energetycznej. ”

Technologia zarządzania energią Enphase Ensemble jest w stanie zasilać tradycyjne powiązane z siecią, niezależne od sieci mikrosieci oraz produkty całkowicie poza siecią. Naukowcy z University of Washington wykorzystają technologię Ensemble, wykorzystując kombinację mikroinwerterów Enphase IQ ósmej generacji, system magazynowania Enphase Encharge, urządzenie Enphase IQ Combiner oraz automatyczny przełącznik transferu Enphase Enpower (ATS) z precyzyjną kontrolą obciążenia, oraz oparty na chmurze system monitorowania, komunikacji i kontroli Enphase Enlighten. System magazynowania Enphase Encharge zawiera wbudowane mikrokształtniki Enphase tworzące siatkę, które zapewniają zawsze włączoną funkcjonalność i będą kompatybilne zarówno z nowymi, jak i istniejącymi systemami solarnymi Enphase IQ z mikroinwerterami IQ 6 lub IQ 7, zapewniając prostą ścieżkę aktualizacji dla obecnych klientów energii słonecznej Enphase.

Źródło: https://www.solarpowerworldonline.com/2020/05/enphase-ensemble-doe-100-percent-renewable-project/

Tagi: , ,
poprzedni
następny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *