chuttersnap-MZkeAUKRD4o-unsplash

Sharp przedstawia czarny moduł z półciętymi komórkami

Panel słoneczny będzie częścią niedawno wprowadzonej przez japońskiego producenta serii półkolistych ogniw. Firma twierdzi, że idealnie nadaje się do projektów fotowoltaicznych na dachu o wysokich wymaganiach estetycznych. Produkt o współczynniku wydajności 19,0% ma moc wyjściową 320 W.

Japońska marka elektroniki Sharp wprowadziła monokrystaliczny panel słoneczny PERC o czarnych, półkolistych ogniwach o mocy 320 W.

Producent powiedział, że produkt był przeznaczony do projektów mieszkaniowych i komercyjnych o wysokich wymaganiach estetycznych

Moduł NU-JC320B składa się ze 120 pół-komórek o wymiarach 1684 x ​​1002 x 40 mm. Według producenta produkt ma tolerancję mocy do 5%, a Sharp twierdzi, że wydajność panelu jest o 3% wyższa niż w przypadku podobnych standardowych paneli o architekturze pełnokomórkowej.

Konstrukcja z wieloma skrzynkami przyłączeniowymi oznacza, że ​​każda połowa modułu może działać niezależnie, a każda z trzech skrzynek połączeniowych jest wyposażona w pojedynczą diodę obejściową w systemie, o którym mówi się, że przenosi mniej ciepła do ogniw, poprawiając trwałość i wydajność.

Panel z certyfikatem IEC61215 i IEC61730 ma złącza MC4 szwajcarskiej firmy Stäubli i powłokę antyrefleksyjną na przedniej szybie kanadyjskiej firmy DSM. Powłoka, według Sharpa, odbija 1,2% mniej światła niż konkurencyjne rozwiązania.

Sharp powiedział, że jego moduł dla „klientów komercyjnych i właścicieli domów dbających o styl” oferuje wydajność 19,0% i jest objęty 25-letnią gwarancją liniowej mocy wyjściowej oraz 15-letnią gwarancją produktu.

Japoński producent wprowadził w styczniu serię modułów monokrystalicznych PERC z półciętymi ogniwami . Zakres ten był zgodny z trzema monofonicznymi produktami PERC o deklarowanej wydajności 19,1% w kwietniu 2018 r. Dwa lata temu firma Sharp osiągnęła wydajność konwersji 25,09% w ogniwie wyposażonym w technologię heterozłącza i kontaktowy, potwierdzoną przez Japan Electrical Safety and Environment Technology Laboratories.

Tagi: ,
poprzedni
następny