matt-hardy-6ArTTluciuA-unsplash

Tablice słoneczne na generatorach fal, wraz z turbinami wiatrowymi

Niemiecki startup Sinn Power połączył energię fal, wiatru i słońca, aby stworzyć, jak twierdzi, „pierwszą na świecie hybrydową platformę pływającą na oceanie”.

Niemiecka firma Sinn Power opracowała coś, co nazywa „pierwszą na świecie hybrydową platformą pływającą na oceanie”, łącząc energię fal, wiatru i słońca.

Startup z Gauting zabezpieczył 6,2 miliona dolarów od Schweizer Kapital i niemieckiego ministerstwa od momentu założenia w 2014 roku. Według ostatniego artykułu w Forbes , firma ma nadzieję zaoferować producentom paneli słonecznych szansę przetestowania paneli fotowoltaicznych na pływającej platformie w Heraklionie, u wybrzeży Grecji, jako część platformy energetycznej poza siecią.

„Platforma pływająca może dostarczać energię odnawialną wyspom na całym świecie… i przyczyniać się do ogólnoświatowego wdrażania morskich farm wiatrowych”, powiedział prezes Forbes Philipp Sinn .

Modułową jednostkę można wyposażyć w panel słoneczny o mocy 20 kW i maksymalnie cztery małe turbiny wiatrowe o mocy 6 kWp. Sinn Power twierdzi, że chce zapewnić „ludziom mieszkającym w pobliżu wybrzeży na całym świecie dostęp do czystej energii elektrycznej” i „przekształcić nieograniczoną moc fal oceanicznych w czystą i opłacalną energię”. Twierdzi, że działa w pełni funkcjonalne prototypy w swoim ośrodku badawczym w Heraklionie i twierdzi, że jest „na granicy” komercjalizacji swojej technologii.

Pomimo potencjalnej energii utrzymywanej w falach i pływach, przemysł energii fal i pływów utknął w fazie demonstracyjnej od dziesięcioleci, ponieważ firmy nie były w stanie pokonać ogromnych przeszkód technicznych i finansowych. Bańka z inwestycjami w energię odnawialną wysłała kapitał do firm falowych w ostatnich latach, ale ostatnie fundusze zostały w dużej mierze ograniczone do rządowych programów demonstracji i testów.

Fala bankructw

Rynek energii fal i pływów jest pełen bankructw, w tym takich firm, jak Aquamarine Power, Finnevera Renewables, OceanLinx, Pelamis, Verdant Power i WaveGen. Firmy pozostające na rynku – w tym Nova Innovation i Wave Star Energy – są co najwyżej niszowymi dostawcami energii dla ropy i gazu, obrony i badań. Ocean Power Technologies , jedyna publicznie notowana spółka energii falowej, osiągnęła przychód w wysokości zaledwie 600 000 USD w ciągu 12 miesięcy do końca 30 kwietnia 2019 r.

Możliwe jest, aby sprzęt wykorzystujący energię fal mógł być niezawodny, tak jak wykazał się przemysł wiertniczy ze swoim sprzętem – ale jest bardzo drogi. Sektor ten był niekonkurencyjny 20 lat temu, a teraz jest jeszcze mniej konkurencyjny, wraz z pojawieniem się taniego gazu ziemnego, morskiej energii wiatrowej i lądowej energii słonecznej.

Realizacje artysty na platformie obejmują małe turbiny wiatrowe i kanałowe turbiny wiatrowe – oba nieefektywne rozwiązania. Jeśli chodzi o umieszczenie dachowych paneli słonecznych i elektroniki na otwartym oceanie – sprawdź swoją gwarancję i testy korozji mgły solnej IEC 61701.

Źródło: https://www.pv-magazine.com/2020/05/26/solar-arrays-on-wave-energy-generators-along-with-wind-turbines/

Tagi: , ,
poprzedni
następny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *