mariana-proenca-mG8sgwkMhCY-unsplash

Francja dodała 176 MW energii słonecznej w pierwszych trzech miesiącach roku

Kwartalne nowe dodatki były o 15% niższe niż w okresie od października do grudnia. Wątek France Territoire Solaire powiedział, że niższe objętości można wyjaśnić początkowym wpływem kryzysu koronawirusa.

Francja dodała 176 MW nowej energii słonecznej na kontynencie w pierwszych trzech miesiącach roku, zgodnie z 34. edycją raportu Obserwatorium energii słonecznej fotowoltaicznej opublikowanego przez thinktank France Territoire Solaire .

W kwartale, który upłynął od pojawienia się koronawirusa Covid-19 w kraju, liczba mocy wytwórczych nowego Słońca spadła w porównaniu z poprzednim trzymiesięcznym oknem, kiedy podłączono 205 MW.

„Po podłączeniu 176 MW pierwszy kwartał 2020 r. Pokazuje drugi z rzędu spadek wolumenu po już rozczarowującym czwartym kwartale 2019 r.” – powiedział Antoine Huard, prezes France Territoire Solaire. „Obiecujący trend, który udało nam się wykryć w drugim i trzecim kwartale 2019 r., Nie został zatem potwierdzony”.

Efekt Covida

Kryzys zdrowia publicznego zakłócił dostawy urządzeń do pozyskiwania energii słonecznej na początku roku, a od połowy marca Covid-19 zamykał instalacje fotowoltaiczne . Huard przytoczył tę nadzwyczajną sytuację jako główne wyjaśnienie kwartalnego załamania.

W przypadku cienkiego zbiornika odnotowano wzrost wielkości średnich zestawów dachowych – o mocy wytwórczej 9–100 kW – oraz większych systemów dachowych o mocy 250 kW-1 MW , o zwrotach odpowiednio 66 MW i 6 MW. „Średniej wielkości segment dachów wraca do wzrostu w porównaniu z poprzednim kwartałem i wykazuje bardzo wysoki poziom nowych połączeń”, stwierdził France Territoire Solaire.

Jednak instalacje mieszkalne o mocy poniżej 9 kW , komercyjne dachy o mocy 100–250 kW i projekty fotowoltaiczne o mocy większej niż 1 MW, zgodnie z tym, co zostało powiedziane, zmniejszyły wolumen, kwartał do kwartału, przy wdrażaniu 23 MW i 15 MW odpowiednio 63 MW.

Duży słoneczny

W szczególności segment energii słonecznej na dużą skalę , powiedział France Territoire Solaire, „został dotknięty gwałtownym spadkiem, który może być spowodowany zaprzestaniem azjatyckiej produkcji niektórych komponentów, takich jak moduły i falowniki, z powodu kryzysu zdrowotnego”.

Wzrost był płaski dla systemów zużywających się, z prawie 6500 dodanymi od stycznia do końca marca, chociaż całkowita moc mocy takich podłączonych systemów nieznacznie spadła w poprzednich dwóch kwartałach. Francja osiągnęła 71 261 instalacji zużywających się w pierwszym kwartale o łącznej mocy 283 MW. Około 80% tych macierzy miało moc wytwórczą 1-6 kW, a około 96% systemów zużycia własnego działa zgodnie z zasadami pomiaru netto.

Według raportu France Territoire Solaire energia słoneczna stanowiła zaledwie 1,2% francuskiego zużycia energii elektrycznej na koniec lutego.

Źródło: https://www.pv-magazine.com/2020/05/20/france-added-176-mw-of-solar-in-first-three-months-of-the-year/

Tagi: , , , , ,
poprzedni
następny