astronomy-atmosphere-earth-exploration-220201

Form Energy twierdzi, że wodny akumulator powietrza zapewnia 150 godzin przechowywania

Święty Graal magazynowania energii zawsze był tani i długotrwały. Form Energy zamierza wdrożyć system o mocy 1 MW / 150 MWh z zakładem energetycznym w Minnesocie przed 2023 r., Przy niespotykanym czasie przechowywania energii, jeśli się powiedzie.

Form Energy , tajny, długotrwały start w zakresie magazynowania energii, finansowany przez przełomowe przedsięwzięcia energetyczne Billa Gatesa i innych inwestorów, jest nietrwały – w pewnym sensie.

Firma ujawniła, że ​​podstawową technologią magazynowania energii jest „wodny system akumulatorów powietrznych”, który „wykorzystuje niektóre z najbezpieczniejszych, najtańszych i najobficiej dostępnych materiałów na świecie” w celu komercyjnego wdrożenia długoterminowego magazynowania 1 MW / 150 MWh rozwiązanie.

Typowe systemy przechowywania akumulatorów litowo-jonowych zapewniają cztery godziny przechowywania w porównaniu do niezwykłego 150 godzin przechowywania Form. Mateo Jaramillo , dyrektor generalny Form Energy, nie mówił o „sezonowym” przechowywaniu w przeszłości, ale jest o kilka rzędów wielkości lepszy niż to, co można dziś zrobić.

(Chociaż termin „wodny system akumulatorów powietrznych” pozostawia nam niewiele więcej informacji na temat technologii startupu niż kiedy został ukradziony).

Dyrektor generalny, weteran magazynowania energii, określił produkt firmy jako „dwukierunkową elektrownię” i twierdzi, że ten czas trwania umożliwia „fundamentalnie nową funkcję niezawodności, która może być dostarczona do sieci z magazynu, jedna tylko historycznie dostępne z zasobów wytwarzania ciepła. ”

Pierwszy projekt

Pierwszym komercyjnym projektem Form Energy jest podłączony do sieci system magazynowania o mocy 1 MW, który może dostarczać swoją moc znamionową w sposób ciągły przez 150 godzin z opartym na Minnesocie zakładem energetycznym Great River Energy .

Great River Energy jest niedochodową hurtową spółdzielnią energii elektrycznej, która dostarcza energię elektryczną 28 spółdzielniom będącym właścicielami, obsługując 700 000 rodzin, gospodarstw i firm. To drugie co do wielkości narzędzie elektryczne w Minnesocie .

„Ekonomicznie opłacalne, długotrwałe magazynowanie może zwiększyć niezawodność, zapewniając, że energia wytwarzana przez energię odnawialną jest dostępna o każdej porze, aby służyć naszym członkom. Takie przechowywanie może być szczególnie ważne w ekstremalnych warunkach pogodowych, które trwają kilka dni. Przechowywanie Długotrwały zapewnia również doskonałe zabezpieczenie przed wahaniami cen energii „, powiedział Great River Energy VP Jon Brekke , w wydaniu .

„Prawdziwie tanie, długoterminowe rozwiązanie do magazynowania energii, które może utrzymać wydajność przez wiele dni, wypełniłoby luki w produkcji energii wiatrowej i słonecznej, które w innym przypadku wymagałyby uruchomienia elektrowni na paliwa kopalne” – powiedział Jesse Jenkins , adiunkt na Uniwersytecie Princeton.

Wysyłane odnawialne źródła energii

Prawdziwie tani, długotrwały magazyn energii zawsze był brakującym elementem w tworzeniu przerywanego wiatru i słońca, takich jak wytwarzanie ciepła przez obciążenie podstawowe przez cały rok.

Podczas gdy dużo mówi się o długotrwałym magazynowaniu energii, innym niż pompowane hydro, niewiele było w formie komercyjnego wdrożenia. Firmy, które dążyły do ​​długoterminowego magazynowania energii, to:

  1. Firmy akumulatorowe Flow, takie jak Primus , Invinity , Sumitomo , UET , ESS i ViZn
  2. Podejścia oparte na grawitacji , takie jak Moc Grawitacji, Moc Aresa i Skarbiec Energii
  3. Zbliża się sprężone powietrze lub gaz, takie jak Hydrostor i Highview Power

Form Energy, założona w 2017 r., Zebrała ponad 50 milionów dolarów finansowania. Firma jest wspierana przez inwestorów Eni Next LLC, The MIT’s Engine, Breakthrough Energy Ventures, Prelude Ventures, Capricorn Investment Group i Macquarie Capital.

Źródło: https://www.pv-magazine.com/2020/05/08/form-energy-claims-its-aqueous-air-battery-provides-150-hour-duration-storage/

Tagi: ,
poprzedni
następny