blue-and-yellow-round-star-print-textile-113885

Nabór wniosków do Horizon 2020

Na stronie Komisji Europejskiej pojawiły się nowe nabory wniosków z dofinansowanego programu Horizon 2020. Zachęcamy do odwiedzenia strony. Źródło: Komisja Europejska.  Więcej informacji znajdą Państwo <tutaj>.

„Horizon 2020” to największy w historii, unijny program badań i innowacji, w którym przez prawie 7 lat (2014–2020) dostępne było prawie 80 miliardów euro. Program promuje odkrycia technologiczne i innowacje na, przenosząc świetne pomysły z „laboratorium” na rynek.
„Horizon 2020” ma zapewnienić lepszą konkurencyjność Europy na globalnym rynku. Program postrzegany jest jako środek stymulujący wzrost gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy, posiada poparcie polityczne liderów Europy i posłów Parlamentu Europejskiego.
„Horizon 2020” stawia czoła problemom współczesnej gospodarki, kładąc nacisk na naukę, umocnienie pozycji w przemyśle i odpowiadając na wyzwania społeczne. Misją programu jest umożliwienie Europie stanie się liderem innowacyjności na świecie. Strona programu dostępna jest tutaj.

Tagi: , ,
poprzedni
następny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *