indie

Produkcja akumulatorów sodowo-jonowych w Indiach

Faradion, brytyjska firma zajmująca się technologią akumulatorów sodowo-jonowych, kupiła swoje pierwsze zamówienie od ICM Australia i patrzy na Indie jako kolejne miejsce docelowe produkcji, którego początkowy cel to 1 GWh. Dzięki unikalnej technologii jonowo-sodowej Faradion twierdzi, że zapewnia wydajność Li-ion (LiFePO4, LFP) kosztem akumulatorów ołowiowo-kwasowych.

Zdobywszy pierwsze zamówienie od ICM Australia, Faradion z siedzibą w Wielkiej Brytanii zamierza teraz produkować swoje baterie jonowo-sodowe (Na-ion) w Indiach do mobilności elektrycznej, magazynowania energii i zastosowań mobilnych. Firma wraz ze swoim partnerem w Indiach dąży do uruchomienia początkowej zdolności produkcyjnej 1 GWh w tym kraju.

„Mamy partnera w Indiach, z którym planujemy zwiększyć produkcję akumulatorów sodowo-jonowych Faradion w 2021 r. Szacuje się, że początkowa pojemność wynosi do 1 GWh”, powiedział prezes Faradion James Quinn dla magazynu pv.

Po Australii Faradion przewiduje, że Indie będą kolejnym dużym priorytetem, biorąc pod uwagę ogromny rozwój urządzeń mobilnych i większy rynek mobilności elektrycznej czekający na rozprzestrzenienie.

Mówiąc o zaletach specyficznych dla Indii, Quinn powiedział: „Zdecydowana większość surowców jest dostępna w Indiach dla pionowo zintegrowanego łańcucha dostaw. Używamy zerowego kobaltu, zerowego litu, zerowego grafitu i zerowej miedzi w naszych ogniwach, zmniejszając w ten sposób zestawienie materiałów (co stanowi 75-80% kosztu ogniwa). To tańsze, bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone rozwiązanie pozwoli Indiom uzyskać bezpieczeństwo energetyczne (bezpieczeństwo ekonomiczne, bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo środowiskowe).”

Tagi: , , ,
poprzedni
następny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *