solar-panel-1393880_640-1

Jak cyfryzacja zwiększy wartość energii z elektrowni słonecznych.

Nowy raport opublikowany przez firmę inżynieryjną DNV bada globalny rynek fotowoltaiki i sposób, w jaki cyfryzacja zwiększy wartość energii elektrycznej wytwarzanej przez elektrownie fotowoltaiczne w ciągu najbliższych 30 lat.

W pierwszej części DNV artykułu Więcej niż słońce: seria raportów słonecznych stwierdza się, że wraz ze wzrostem rynku energii słonecznej, aby wyprodukować jedną trzecią całej energii elektrycznej do 2050 r., Cyfryzacja będzie odgrywać kluczową rolę, pomagając właścicielom aktywów w maksymalizacji wartości ich projektowanie.

Stały spadek kosztów technologii fotowoltaicznych i korzystne stawki wyrównanego kosztu energii elektrycznej (LCOE) to dwa kluczowe czynniki, które będą napędzać wzrost rynku fotowoltaiki do 2050 r. DNV prognozuje, że rynek fotowoltaiczny wzrośnie prawie 30-krotnie na całym świecie do 2050 r. Do 18,7 PWh w mocy wytwórczej rocznie i dwa razy więcej energii elektrycznej niż z gazu i węgla razem wziętych.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat globalna pojemność słoneczna podwoi się.

Oczekuje się jednak, że rynki energii będą przywiązywać niższą wagę do energii wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne, co stwarza wyzwania związane z generowaniem przychodów dla właścicieli elektrowni fotowoltaicznych. Ponadto oczekuje się, że znaczny wzrost produkcji energii słonecznej doprowadzi do kanibalizacji cen w ciągu następnej dekady, co będzie skutkować wyzwaniami dotyczącymi dochodów również dla właścicieli projektów. Według badania, właśnie w tym miejscu cyfryzacja przyniesie duże korzyści twórcom projektów i operatorom.

Richard S. Barnes, wiceprezes DNV, powiedział: „Seria raportów umożliwi właścicielom projektów zidentyfikowanie obszarów, w których cyfryzacja może pomóc ich projektom fotowoltaicznym w osiągnięciu rosnących poziomów wydajności i rentowności na dynamicznym rynku, przyspieszając dekarbonizację energii. przemysł.

Dana Olson, lider DNV Global Solar Segment, dodaje: „Cyfryzacja aktywów i procesów fotowoltaicznych nie tylko obniży koszty, ale także podniesie ogólną wartość produkcji energii słonecznej na rynku.

„Zapewni niezbędny wgląd i integrację, których projekty solarne będą potrzebować do dochodowego działania w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku”.

Na poziomie wydatków kapitałowych zaawansowane analizy i uczenie maszynowe obniżą koszty budowy, rozwoju i wdrażania aktywów dla deweloperów fotowoltaicznych.

Po stronie operacyjnej narzędzia cyfrowe usprawnią i będą stale ulepszać sposób wytwarzania i dostarczania energii. Zautomatyzowana inspekcja, zarządzanie roślinnością i przetwarzanie termowizji dostarczą informacji o programach konserwacji zapobiegawczej i predykcyjnej, co pozwoli na dalszą optymalizację i obniżenie kosztów operacji i czynności konserwacyjnych.

Aby zoptymalizować pobór dochodów dla właścicieli projektów, można wykorzystać cyfryzację, aby zapewnić bezproblemową integrację wytwarzania i magazynowania energii.

Zapisz się do naszego newslettera

Komunikacja w czasie rzeczywistym między aktywami sieci pomoże zrównoważyć sieć i umożliwi udział mocy fotowoltaicznej w usługach wsparcia energetycznego, w przypadku których można sprzedawać energię po wyższych cenach.

Źródło: www.powerengineeringint.com

poprzedni
następny