pexels-pok-rie-1432675

Senat USA przygotowuje ustawę o półprzewodnikach.

WASZYNGTON (Reuters) -U.S. Przywódcy Senatu przygotowują się do wprowadzenia przepisów dotyczących półprzewodników, powiedział w środę prezydent Joe Biden, gdy naród zmaga się z ciągłym brakiem krytycznej technologii stosowanej w wielu urządzeniach, od samochodów po komputery.

Prezydent USA Joe Biden przemawia na temat miejsc pracy i gospodarki w Białym Domu w Waszyngtonie, USA, 7 kwietnia 2021 r. REUTERS / Kevin Lamarque
„Pracujemy nad tym. (Przywódca większości w Senacie) Chuck Schumer i, jak sądzę, (przywódca republikanów w Senacie Mitch) McConnell mają zamiar wprowadzić ustawę zgodną z tymi wytycznymi ”- powiedział Biden, komentując swój własny plan rozbudowy krajowej infrastruktury.

Biura Schumer i McConnell nie skomentowały.

W poniedziałek w Białym Domu odbędzie się wirtualny szczyt poświęcony tej kwestii, w którym wezmą udział przedstawiciele kierownictwa wyższego szczebla w USA, w tym dyrektor generalny Ford Motor Co Jim Farley i dyrektor generalna General Motors Co. Mary Barra, a także przedstawiciele Białego Domu Brian Deese i Jake. Sullivan.

W poniedziałek grupa przemysłu samochodowego w USA wezwała rząd do pomocy, ostrzegając, że globalny niedobór półprzewodników może spowodować o 1,28 miliona mniej pojazdów wyprodukowanych w tym roku i zakłócić produkcję na kolejne sześć miesięcy. Wezwał do odłożenia pieniędzy na produkcję chipów samochodowych.

Biden w lutym zamówił kilka działań agencji federalnych w celu rozwiązania kryzysu chipów i stara się o dofinansowanie w wysokości 37 miliardów dolarów na ustawodawstwo mające na celu zwiększenie produkcji chipów w Stanach Zjednoczonych.

Producenci samochodów zostali szczególnie mocno dotknięci przez globalny niedobór chipów po wielu anulowanych zamówieniach, gdy fabryki samochodów były nieaktywne podczas pandemii koronawirusa.

Firmy zajmujące się internetem szerokopasmowym, telefonami komórkowymi i telewizją kablową wezwały Biały Dom do zachowania neutralności technologicznej w rozwiązywaniu problemów z chipami.

Grupa branżowa NCTA – Stowarzyszenie Internetu i Telewizji stwierdziło w komentarzach do Departamentu Handlu w tym tygodniu, że dostawcy mają do czynienia z opóźnieniami w dostawach niektórych dekoderów telewizji kablowej, a także opóźnieniami w odbiorze „przełączników sieciowych, routerów i serwerów.” Niedobory półprzewodników i związane z nimi opóźnienia spowodują w tym roku wpływ na branżę usług szerokopasmowych i telewizji kablowej o wartości setek milionów dolarów ”.

Producent samolotów Boeing Co powiedział w komentarzach skierowanych do Departamentu Handlu, że „głównym ryzykiem dla łańcucha dostaw półprzewodników jest brak krytycznych krajowych zdolności produkcyjnych”.

 

Źródło: www.reuters.com

Tagi:
poprzedni
następny