pexels-braeson-holland-6910534

Inwestorzy oczekują od firm korzystania z zielonej energii.

Działający w Polsce sprzedawcy energii elektrycznej dostarczają coraz więcej czystej energii do firm. Jedną z głównych motywacji odbiorców biznesowych do korzystania ze źródeł odnawialnych są oczekiwania inwestorów i kontrahentów.

Firmy w Polsce korzystają z czystej energii

Sprzedawca energii elektrycznej PGE Obrót dostarczył do klientów ponad 1,7 TWh energii z OZE, natomiast na 2021 rok zakontraktował już 2,3 TWh. Z kolei spółka obrotu Taurona podwoiła sprzedaż czystego prądu w 2020 roku, w porównaniu do 2019.

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw korzysta z energii elektrycznej z OZE. Producent cementu Grupa Górażdże podpisał 10-letni kontrakt z koncernem BayWa r.e. na zakup energii z farmy fotowoltaicznej o mocy 65 MW. Z OZE korzystają też m.in. Pepsi Co, LG Chem, Grupa Żywiec, Cemex Polska, NSK Bearings.

Oczekiwania inwestorów zachęcają do korzystania z OZE

Mariusz Wawer, dyrektor ds. relacji rządowych koncernu 3M, stwierdził, że korzystania z zielonej energii oczekują inwestorzy i kontrahenci, którym zależy na spełnianiu kryteriów zrównoważonego rozwoju.

– Coraz więcej odbiorców w swoim raportowaniu niefinansowym musi wskazywać np. emisje CO2 u dostawców, i coraz częściej nas pytają o te rzeczy, jak np. ślad węglowy – wyjaśnił Wawer.

Zapewnił również, że o zrównoważone podejście pyta coraz więcej klientów i firm, które również raportują pozafinansowo i sprawdzają, jak wygląda łańcuch ich dostaw, ponieważ mają własne, raportowane lokalnie czy globalnie cele.

– Koszty są racjonalne w stosunku do osiąganych korzyści i w stosunku do pozytywnych efektów – skomentował Mariusz Wawer, i dodał: – To inwestycja, która ma i sens ekonomiczny, i strategiczny, inwestycja w przyszłość, bo i oczekiwania konsumentów, i regulacje będą ewoluować, a kierunek tej ewolucji jest jasny. 

Źródło: https://swiatoze.pl/inwestorzy-oczekuja-od-firm-korzystania-z-zielonej-energii/

Tagi: ,
poprzedni
następny