american-public-power-association-XGAZzyLzn18-unsplash

EnBW buduje kolejne 300 MW niesubsydiowanej energii słonecznej w Niemczech, ERG ogłasza plany 600 MW

Niemiecki zakład energetyczny EnBW planuje zbudować 300 MW energii słonecznej w dwóch lokalizacjach w północno-wschodnich Niemczech, podczas gdy włoski koncern naftowy ERG wszedł na niemiecki rynek PV z portfelem projektów PV o mocy 600 MW.

Niemiecki zakład energetyczny EnBW ogłosił, że zbuduje na swoim rodzimym rynku dwie kolejne elektrownie słoneczne bez dotacji publicznych.

Przedsiębiorstwo energetyczne rozpocznie budowę dwóch obiektów o mocy 150 MW w powiecie Märkisch-Oderland w Brandenburgii na początku 2021 r. Zakończenie budowy planowane jest w ciągu 12 miesięcy od rozpoczęcia budowy. Oba projekty uzupełnią niesubsydowaną elektrownię słoneczną o mocy 187 MW, którą EnBW już buduje na 164 hektarach gruntu w Weesow-Willmersdorf, około 25 kilometrów od Berlina.

W przypadku tych trzech projektów wszystkie opcje są otwarte, w tym umowy zakupu energii (PPA) lub transakcje na rynku kasowym. Trzy elektrownie fotowoltaiczne zajmą łącznie około 400 hektarów powierzchni. Zostaną one zbudowane z uwzględnieniem szeregu środków ochrony środowiska w celu promowania regionalnej różnorodności biologicznej. EnBW podało, że na terenach projektu zostaną posadzone lokalne nasiona, uzupełnione o drzewa, żywopłoty i krzewy w bezpośrednim sąsiedztwie.

W ramach osobnego projektu włoska firma energetyczna ERG ogłosiła, że ​​jedna z jej spółek zależnych, ERG Development Germany, podpisała umowę z niemiecką firmą doradczą Aream Advisory na realizację 600 MW projektów fotowoltaicznych we wschodnich Niemczech. Umowa oznacza wejście ERG na niemiecki rynek dużych elektrowni słonecznych, chociaż firmy nie podały, kiedy rozpocznie się budowa.

„Jest to również ważny krok w kierunku technologicznej i geograficznej dywersyfikacji naszego portfolio” – powiedział CEO ERG Luca Bettonte. „Aby wzmocnić naszą lokalną strukturę, nasz niemiecki oddział zostanie również wzmocniony zespołem siedmiu pracowników z dużym doświadczeniem w opracowywaniu projektów.”

ERG może również dodać więcej mocy słonecznej do swojego portfolio PV.

„Umowa z ERG pozwala nam jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój parków słonecznych” – powiedział Markus Voigt, dyrektor generalny Aream Group. „Co do zasady, inwestycje w fotowoltaikę w ramach portfela energii odnawialnej zapewniają przewidywalne i atrakcyjne zwroty”.

* Artykuł został zmieniony, aby odzwierciedlić, że projekty planowane przez ERG nie mogą być pozbawione dofinansowania, ponieważ firma nie podała szczegółów, w jakich ramach regulacyjnych będą one rozwijane.

Źródło: https://www.pv-magazine.com/2020/12/07/germany-to-host-900-mw-of-unsubsidized-solar/

Obraz: https://unsplash.com/@publicpowerorg

Tagi: , , ,
poprzedni
następny