micheile-henderson-SoT4-mZhyhE-unsplash

Badania pokazują, że przejście na w 100% czystą energię elektryczną może zaoszczędzić przeciętne gospodarstwo domowe w USA 2500 USD rocznie

Nowa analiza przeprowadzona przez Rewiring America pokazuje, że przejście na 100% czystą energię pozwoliłoby Amerykanom zaoszczędzić nawet 321 miliardów dolarów na kosztach energii, jednocześnie radykalnie zmniejszając emisje gazów cieplarnianych w całej gospodarce. Raport Rewiring America „ No Place Like Home: zwalczanie zmian klimatycznych (i oszczędzanie pieniędzy) przez elektryzowanie gospodarstw domowych w Ameryce ” autorstwa Saula Griffitha i Sama Calischa stwierdza, że ​​oznaczałoby to do 2585 dolarów rocznie oszczędności na rachunkach za energię każdego amerykańskiego gospodarstwa domowego . Raport opiera się na wcześniejszej analizie przeprowadzonej przez Rewiring America, która pokazuje, że elektryfikacja czystej energii może stworzyć 25 milionów nowych miejsc pracy. Każdy kod pocztowy w kraju oznaczałby wzrost zatrudnienia.

Obecnie przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe wydaje około 4470 dolarów rocznie na ogrzewanie i chłodzenie domu, wytwarzanie ciepłej wody i jazdę samochodami. Odejście od paliw kopalnych i elektryzowanie gospodarki Stanów Zjednoczonych – zastępowanie przy każdej okazji starych maszyn opartych na paliwach kopalnych wersjami elektrycznymi oraz przestawianie wytwarzania energii elektrycznej z brudnych źródeł, takich jak węgiel, na czyste, takie jak energia słoneczna na dachach – zapewniłoby znaczne oszczędności każdemu Amerykaninowi. .

„Ponieważ Amerykanie wciąż walczą o związanie końca z końcem, ta analiza dostarcza ekscytującego i rozpaczliwie potrzebnego planu działania na rzecz lepszej przyszłości” – powiedział Adam Zurofsky, dyrektor wykonawczy Rewiring America. „Jeśli zrobimy to dobrze, elektryzowanie amerykańskiego gospodarstwa domowego przedstawia wyjątkowe możliwość stworzenia milionów miejsc pracy, zaoszczędzenia rodzinom tysięcy dolarów rocznie i radykalnego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w tym procesie. ”

„Szybka elektryfikacja za pomocą odnawialnych źródeł wszelkich rodzajów energii jest kluczowym elementem w walce z egzystencjalnym zagrożeniem, przed którym stoimy, wynikającym z globalnych zakłóceń klimatycznych. Rewiring America pokazuje nam, jak osiągnąć to w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie oszczędzając pieniądze konsumentów i tworząc miejsca pracy ”- powiedział Jon Wellinghoff, były prezes i dyrektor generalny FERC Grid Policy Consulting.

W raporcie Rewiring America przeanalizowano, ile te ulepszenia kosztowałyby gospodarstwa domowe w każdym stanie oraz w jakich okolicznościach mogą się spodziewać oszczędności.

Kluczowe wnioski z raportu:

  • Przy odpowiedniej polityce przeciętne gospodarstwo domowe w każdym stanie uzyskałoby lepszą sytuację ekonomiczną dzięki elektryfikacji. Roczne oszczędności wyniosłyby średnio od 1050 do 2585 USD.
  • USA jako całość zaoszczędziłyby rocznie od 130 do 321 miliardów dolarów.
  • Korzyści przedstawione w raporcie są ściśle ekonomiczne, niezależne od dodatkowych korzyści, jakie przyniosłaby elektryfikacja w zakresie zdrowia, klimatu, obniżonych kosztów utrzymania i bardziej spójnej wydajności.
  • Potężny rozwój przemysłu będzie konieczny, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na maszyny elektryczne i przynieść niższe koszty w dłuższej perspektywie.
  • Nowe miejsca pracy byłyby tworzone w każdym kodzie pocztowym w każdym stanie w kraju.

Wiadomości z Rewiring America

Źródło: https://www.solarpowerworldonline.com/2020/10/study-finds-shift-to-100-percent-clean-electricity-could-save-households-2500-per-year/

Obraz: https://unsplash.com/@micheile

Tagi: , , ,
poprzedni
następny