young-engineer-checking-maintenance-of-solar-panels-4254168

Powstała innowacyjna farma fotowoltaiczna w Sokołowie Małopolskim

Powstała farma jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Wykonano ją w oparciu o kilka nowoczesnych technologii fotowoltaicznych, które podniosą efektywność produkcji energii elektrycznej.

Polska energetyka weszła w sezon letni z 2 GW mocy w źródłach słonecznych. W czerwcu moc zainstalowana przekroczyła 2,1 GW. w Polsce nie tylko przybywa farm fotowoltaicznych ale też i wdrażane są innowacyjne technologie. Przykładem tego może być elektrownia w Sokołowie Małopolskim, w której wykorzystuje się rozwiązania z pogranicza sztucznej inteligencji.

Inwestor, firma Biodefol, wykorzystała w instalacji m.in. falowniki łańcuchowe Huawei SUN2000-105KTL-H1. To jedne z nielicznych na naszym rynku urządzeń, które wspierają wykorzystane w budowie elektrowni w Sokołowie Małopolskim dwustronne moduły fotowoltaiczne typu bifacial. Pozwalają one produkować energię zarówno z przedniej, jak i tylnej części modułu. Wpływa to na większą wydajność. Moduły dwustronne mogą wyprodukować o 15-20 proc. energii więcej niż standardowe komponenty jednostronne.

Żródło: https://www.green-news.pl/

Tagi: , ,
poprzedni
następny