jeremy-chen-2PGQi3BTw3I-unsplash

Ford do przyszłościowej produkcji pojazdów elektrycznych z 5G

Ford i jego partnerzy konsorcjum otrzymali wsparcie rządu na wprowadzenie łączności 5G w celu przyspieszenia produkcji pojazdów elektrycznych.

Prywatna mobilna sieć 5G dostarczona przez Vodafone Business zostanie zainstalowana w tym roku w nowym obiekcie E: PriME (zelektryfikowany zespół napędowy w inżynierii produkcji) na kampusie Forda w Dunton. Rozwiązanie Vodafone Business 5G ma rozwiązać wiele problemów związanych z łącznością bezprzewodową w środowisku przemysłowym. Obiecuje zmniejszenie opóźnień, szersze pasmo, poprawę bezpieczeństwa i niezawodności oraz krótszy czas wdrażania.

Do czasu zakończenia instalacji jesienią, E: PriME Dunton będzie mieć najszybszą możliwą łączność wraz z drugą siecią konsorcjum u specjalistów ds. Badań spawalniczych TWI z siedzibą w Cambridge.

Podłączony sprzęt obu lokalizacji będzie oferował kontrolę w czasie rzeczywistym, analizy i zdalne wsparcie ekspertów, zapewniając, że nowe procesy produkcyjne będą gotowe do użycia w hali produkcyjnej.

Ford skupi się na połączeniach spawarek w produkcji pojazdów elektrycznych. Akumulatory i silniki elektryczne w EV wymagają około 1000 spawów. W przypadku pojedynczego produktu EV może to generować ponad pół miliona danych na minutę. Szybkie, niezawodne, szybkie przechwytywanie i analiza danych będzie istotnym wymogiem tych procesów. Łączenie danych z ekspertami, takimi jak TWI i producenci, ma kluczowe znaczenie, jeśli procesy mają się rozwijać w takim samym tempie, jak wymagają tego innowacyjne produkty.

„Połączenie dzisiejszej hali produkcyjnej wymaga znacznego czasu i inwestycji” – powiedział Chris White, lider projektu Ford 5GEM. „Obecna technologia może być czynnikiem ograniczającym przy rekonfiguracji i wdrażaniu systemów produkcyjnych nowej generacji. 5G stwarza okazję do zmiany szybkości uruchamiania i elastyczności obecnych zakładów produkcyjnych, przenosząc nas do przyszłych zakładów połączonych ze zdalnym wsparciem ekspertów i sztuczną inteligencją. ”

Vinod Kumar, CEO Vodafone Business, dodał, że mobilne prywatne sieci 5G działają jako odskocznia dla organizacji, pozwalając im na przemyślenie sposobu prowadzenia działalności oraz że w tym przypadku technologia MPN umożliwia fabrykę przyszłości. Umożliwia koordynację maszyn i mocy obliczeniowej w czasie rzeczywistym, zwiększając precyzję, wydajność i bezpieczeństwo.

Oliver Dowden, Sekretarz Stanu ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu, powiedział podczas ogłoszenia 65 milionów funtów dziewięciu konsorcjom wykorzystującym potencjał 5G, że rząd chce, aby Wielka Brytania była światowym liderem w dziedzinie 5G i zainwestował miliony od 2017 roku w przełomowych testach i próbach w całym kraju, aby to osiągnąć.

Finansowanie z dotacji publicznej zależy od zawarcia umów między wszystkimi stronami.

Źródło: https://www.renewableenergymagazine.com/electric_hybrid_vehicles/ford-to-futureproof-ev-manufacturing-with-5g-20200625; Robin Whitlock

Obraz: https://unsplash.com/@jeremychen

Tagi: , , , ,
poprzedni
następny