vivek-kumar-JS_ohjocm00-unsplash

Indie rozważają cło na urządzenia słoneczne

Indie planują nałożyć podstawowe cło (BCD) na moduły słoneczne, ogniwa i falowniki od sierpnia, aby zwiększyć produkcję krajową i zmniejszyć zależność od importu.

Ministerstwo finansów Indii w lutym zaproponowało nałożenie BCD w wysokości 20 sztuk na ogniwa i moduły słoneczne w budżecie na rok budżetowy 2020–21. Ogniwa słoneczne importowane z Chin i Malezji są obecnie objęte cłem ochronnym w wysokości 15 szt., Które obowiązuje do końca lipca. Indie planują obecnie wprowadzić cła, aby przeciwdziałać tańszemu importowi sprzętu słonecznego do Indii od sierpnia.

Ministerstwo energii w Indiach poinformowało, że wszystkie zaplanowane oferty projektów energii słonecznej będą wymagane do zakupu ogniw słonecznych i modułów słonecznych oraz innego sprzętu z zatwierdzonej listy producentów, począwszy od 1 października.

Budowa farm energii słonecznej wymaga wielu metali nieżelaznych, w tym telluru, galu, germanu, indu, krzemu i kadmu.

Indie zamierzają zwiększyć moc energii słonecznej do 100 GW w ciągu najbliższych dwóch lat i około 280 GW do 2030 r. Z obecnych 35 GW. Indie już pracują nad zwiększeniem całkowitej mocy odnawialnej energii do 175 GW do 2022 r. I 435 GW do 2030 r. Z istniejącej mocy 87 GW.

Indie planują również zapewnić niższe oprocentowanie pożyczek za pośrednictwem Power Finance Corporation, Rural Electrification Corporation i Indian Renewable Energy Development Agency deweloperom używającym sprzętu wyprodukowanego w kraju.

Źródło: https://www.argusmedia.com/en/news/2117200-india-considers-customs-duty-on-solar-equipment; Autorstwa Samil Surendran

Oraz: https://unsplash.com/@qriusv; Vivek Kumar

Tagi: , , ,
poprzedni
następny