234

Berlin inwestuje w energooszczędną dzielnicę inteligentnego miasta

Future Living Berlin, projekt realizowany wspólnie z firmą Panasonic, koncentruje się na osiedlach mieszkalnych. Będzie wizytówką połączonego i zrównoważonego zielonego życia. Jest jednym z projektów Lighthouse Unii Europejskiej.

Na berlińskim osiedlu tworzonym w ramach projektu Future Living Berlin przez firmę Panasonic zastosowane zostaną rozwiązania energetyczne obejmujące pompy ciepła powietrze/woda typu split, panele fotowoltaiczne oraz bateryjne magazyny energii. Kontrolę nad instalacjami będzie sprawować wdrożony przez Panasonica system zarządzania energią. Panasonic twierdzi, że pompy pracują prawie bezemisyjnie, gdy są zasilane energią odnawialną zapewnianą przez 600 paneli Panasonic HIT o mocy 195kWp.

Jest to jest pierwsza na świecie taka inwestycja opracowana jako joint venture z wiodącymi instytucjami badawczymi w zakresie zdecentralizowanego zarządzania energią. W symulacji wraz z uniwersyteckimi laboratoriami testowymi osiągnięto poprawę zużycia energii nawet o 15 procent.

Zdaniem twórców, Future Living Berlin to obraz tego, jak możemy żyć jutro, koncentrując się na życiu społecznym, cyfrowym w ramach zrównoważonego życia i zielonej energii.

Więcej informacji na stronie smartcitiesworld.net. 

Źródło obrazka: zhang kaiyv z Pexels.

Tagi: , , ,
poprzedni
następny