samuel-foster-cQWXGcHwVrg-unsplash

Apple wzbogaca swoje mapy o punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Apple dodał funkcję wyznaczania trasy do Map, która jest przeznaczona dla właścicieli pojazdów elektrycznych. Funkcja routingu EV, która będzie dostępna w najnowszej wersji iOS, jest jednym z kilku ulepszeń wprowadzanych przez Apple do Map .

Firma Apple zaprezentowała nową funkcję w poniedziałek podczas wirtualnej wersji WWDC 2020, corocznej konferencji programistów firmy.

Trasowanie pojazdów elektrycznych ma na celu wyeliminowanie lęku przed zasięgiem – obawy przed wyczerpaniem się ładunków – poprzez pokazanie stacji ładujących zgodnych z pojazdem elektrycznym użytkownika na ich trasie. Mapy w iOS 14 będzie śledzić użytkownika aktualny ładunek i czynnik w rzeczach takich jak podniesienie i czy aby automatycznie dodać ładowania przystanki wzdłuż ich trasy, Apple dyrektor Stacey Łysik powiedział w poniedziałek podczas WWDC 2020.

Apple powiedział, że to działa z pomocą liczby od producentów do wspierania łatwe trasy w swoich pojazdach, w tym BMW i Ford. Łysik powiedział, że w najbliższej przyszłości zostanie dodanych więcej producentów. Ford potwierdził, że współpracuje z Apple i nie podał żadnych dalszych szczegółów.

Apple Maps dodaje również funkcję, która pozwala użytkownikom przeglądać zatory i zielone strefy oraz w razie potrzeby wybierać alternatywne trasy omijające te obszary. Kierowcy w Chinach będzie również w stanie s ecurely przechowywania ich licencji płyta numer na swoim iPhone, dzięki czemu mogą one łatwiej śledzić który dzień oni mogą wejść zatłoczonych miejskich centrów, oparty na tej liczby. Zgodnie z polisą w Chinach kierowcy mogą wchodzić do stref zatoru tylko w określone dni.

Źródło: https://techcrunch.com/2020/06/22/apple-maps-gets-electric-vehicle-routing-to-find-ev-chargers/?guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAIZLvTk69qETowV94oGJGs4xCWLrmTm1KOxfCnK5jC1hExUR-hGOX0nFKHrg8fvaaGljpPJzsWsXH1jVe2QyhT4kdah-Wv9oUBR7fPLmXW3pIzzedVH_sYN2gxQdlBRUhnz-5pU9XtokWPxxh7JGKGit0Pf0ZuWrX1mqBePwRlpK&guccounter=2; Kirsten Korosec

Zdjęcie: Samuel Foster; https://unsplash.com/@samuelfoster_co_uk

 

Tagi: , , , ,
poprzedni
następny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *