chuttersnap-aku7Zlj_x_o-unsplash

Nowy falownik mieszkaniowy od Huawei

Dzięki mocy od 2-6 kW w serii z siedmioma urządzeniami inwertery strunowe Sun2000-2-6KTL-L1 oferują wydajność 98,2-98,4%. Produkty o wadze 12 kg mają wymiary 365 x 365 x 156 mm i są wyposażone w dwa kanały śledzenia punktu maksymalnej mocy.

Chiński konglomerat przemysłowy i producent inwerterów strunowych Huawei wykorzystał wirtualny pokaz, aby wprowadzić serię jednofazowych falowników mieszkaniowych Sun2000-2-6KTL-L1. Nowe produkty cechują się sztuczną inteligencją, umożliwiając im „kontynuowanie samokształcenia z bazy danych funkcji milionów łuków”, powiedział producent.

Huawei powiedział, że każdy z siedmiu produktów ma wymiary 365 x 365 x 156 mm, waży 12 kg i oferuje dwa kanały śledzenia punktu maksymalnej mocy (MPPT). Zakres napięcia MTTP wynosi od 90 do 560 V dla produktów, a maksymalny prąd wejściowy dla MPPT wynosi 12,5 A.

Przy mocy w zakresie od 2 do 6 kW sprawność falownika wynosi 98,2–98,4%, a europejska sprawność wynosi 96,7% i 97,8%. Maksymalne napięcie wejściowe dla wszystkich urządzeń wynosi 600 V.

Parametry

Mówi się, że seria działa na wysokościach poniżej 4000 metrów i temperaturach od -25 do 60 stopni Celsjusza. „Wyposażona w technologie AI [sztucznej inteligencji] nasza funkcja AFCI [przerwa w obwodzie zwarciowym] może kontynuować samouczenie się z bazy danych funkcji milionów łuków i zapewnia najwyższe bezpieczeństwo”, powiedział Huawei. „Ponadto dzięki nowemu precyzyjnemu pozycjonowaniu zwarć łukowych czas wyładowania łukowego można teraz skrócić o 80%.”

Inwertory mają być kompatybilne z baterią Huawei Smart ESS 5 kWh – 30 kWh produktu i mieszkaniowym systemem magazynowania RESU 7H_R / 10H_R firmy LG Chem, a także z nowym optymalizatorem mocy Sun2000-450W-P Huawei, który również został uruchomiony podczas wirtualnej pokazać.

Firma Huawei niedawno zaprezentowała plan technologiczny wyjaśniający, w jaki sposób zamierza zintegrować sztuczną inteligencję z falownikami. Producent powiedział, że jego falowniki zostaną ulepszone w celu precyzyjnego zbierania danych w czasie rzeczywistym z kontrolą w czasie rzeczywistym optymalizacji wydajności energii na poziomie łańcucha, wykrywaniem łuku prądu stałego i reakcją na sterowanie związane z siecią – w tym wnioskowanie w czasie rzeczywistym, wykonywanie oraz możliwości sterowania w pętli zamkniętej.

Autor artykułu: EMILIANO BELLINI

Źródło: https://www.pv-magazine.com/2020/06/17/new-residential-inverter-from-huawei/

zdjęcie: @chuttersnap; https://unsplash.com/@chuttersnap

Tagi: , , ,
poprzedni
następny