william-bossen-Q1js5z4tKLA-unsplash

Tydzień zrównoważonej energii w UE do 2020 r. Będzie dostępny online

Rejestracja rozpocznie się w czerwcu, ale program został już opublikowany.

W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSEW) zostanie uruchomiony online, z powodu pandemii Covid-19, ogłosili organizatorzy. Program na 2020 r. Został już ogłoszony.

Co to jest EUSEW
EUSEW reprezentuje szereg działań, które w ciągu miesiąca mają na celu zbudowanie bezpiecznej przyszłości energetycznej dla Europy. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2006 r., Zainicjowane przez Komisję Europejską.

Wydarzenie organizowane przez Agencję Wykonawczą ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EASME) gromadzi władze publiczne, prywatne firmy, organizacje pozarządowe i konsumentów w celu promowania inicjatyw na rzecz oszczędzania energii i przejścia na odnawialne źródła energii w celu uzyskania czystej, bezpiecznej i wydajnej energii.

Ma kilka głównych elementów, takich jak Dni Energii . Są to cyfrowe działania i wydarzenia organizowane przez lokalne organizacje publiczne i prywatne, które chcą promować czystą energię i efektywność energetyczną.

Każdy może zorganizować je lokalnie, rejestrując swoje wydarzenie i udowadniając, w jaki sposób przyczynia się ono do realizacji celów UE w zakresie energii i klimatu. Powinny one odbyć się w maju lub czerwcu.

The Sustainable Energy Awards UE (23 czerwca) są również częścią EUSEW. Uznają wybitne osoby i projekty za ich innowacje w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

Networking Village zwykle jest obsługiwana w budynku Charlemagne Komisji Europejskiej i Residence Palace zapewnia możliwość dla uczestników i zainteresowanych stron w celu wymiany poglądów na temat polityki i najlepszych praktyk.

To także okazja do położenia podwalin pod przyszłą współpracę. Tegoroczne daty ogłoszono na 23–25 czerwca 2020 r.

Podobnie konferencja polityczna (23–25 czerwca) – największa europejska konferencja poświęcona odnawialnym źródłom energii i efektywnemu zużyciu energii w Europie – również przechodzi w tryb cyfrowy. Po raz pierwszy konferencja polityczna zostanie zorganizowana w formacie cyfrowym. Temat na 2020 r. Ogłoszono jako „Wyjście z kryzysu: czysta energia na rzecz zielonej naprawy i wzrostu”.

Rozszerzony program, który obejmuje indywidualne seminaria internetowe prowadzone przez partnerów EUSEW, obejmuje dziesiątki wydarzeń towarzyszących. Rejestracja rozpocznie się w czerwcu. Dowiedz się więcej o programie i sposobie rejestracji na oficjalnej stronie EUSEW 2020.

Źródło: Aseniya Dimitrova, https://www.themayor.eu/en/the-2020-eu-sustainable-energy-week-goes-online

Tagi: , , , , ,
poprzedni
następny