jose-fontano-pZld9PiPDno-unsplash

Baterie i odnawialne źródła energii wywierają presję na zakłady węglowe

W tym tygodniu na temat Gangu Energetycznego przedstawiamy pewne obiecujące znaki pośród zniszczenia gospodarczego.

Kryzys gospodarczy spowodowany przez COVID-19 był trudny zarówno dla zasobów kopalnych, jak i odnawialnych źródeł energii. Istnieją jednak pozytywne zmiany w zakresie przechowywania akumulatorów i wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Omówimy te trendy na podcastie Energy Gang w tym tygodniu.

Najpierw przyjrzymy się rekordowej aktywności w magazynowaniu baterii.

Elektrownia węglowa w Dakocie Północnej zostanie częściowo zastąpiona jedno akrowym zestawem akumulatorów firmy Form Energy, który wykorzystuje nową technologię zdolną do rozładowywania przez 150 godzin – to ponad 30 razy dłużej niż akumulatory litowe.

Hawajskie przedsiębiorstwo elektroenergetyczne właśnie zawarło umowy na 16 projektów, które składają się na ponad 3 gigawatogodzinę magazynowania, aby zastąpić elektrownię opalaną ropą i elektrownię opalaną węglem.

A w Kalifornii Edison z Południowej Kalifornii podpisał umowy na 770 megawatów baterii, z których wiele w połączeniu z projektami słonecznymi ma zastąpić elektrownie gazowe. To o 200 megawatów więcej niż cała pojemność baterii zainstalowana w 2019 roku.

Ponadto w Chinach zaczyna pojawiać się coraz więcej hybrydowych elektrowni wiatrowych/słonecznych i akumulatorów.

Doprowadziło to Dana Finna-Foleya, szefa działu magazynowania energii Wooda Mackenziego, do oświadczenia: „Rynek magazynowania energii użyteczności przechodzi przez kamienie milowe szybciej niż jesteśmy w stanie je zgłosić”.

Następnie odnawialne źródła energii rosną, a węgiel spada. Nowy raport Międzynarodowej Agencji Energii mówi, że produkcja energii odnawialnej wzrośnie w 2020 r., Wypychając droższe zasoby kopalne z rynku. „We wszystkich regionach, które wprowadziły środki blokujące, dostawy energii elektrycznej uległy znacznemu przesunięciu w kierunku niskoemisyjnych źródeł energii”, podsumowuje raport IEA.

Wreszcie, domniemany kandydat na prezydenta Joe Biden właśnie przedstawił nową grupę zadaniową ds. Klimatu. Od Ruchu Wschodu po byłego szefa EPA, porozmawiamy o tym, kto na nim jest i spojrzymy na ich role. Co ta grupa zadaniowa osiągnie w zakresie ustalania agendy i ustalania tonu politycznego?

Rekomendowane lektury:

  • GTM: „Dmuchanie przez kamienie milowe”: Hawaiian Electric wybiera zwycięzców w Bonanza do magazynowania energii słonecznej
  • GTM : Przełom w długim okresie? Pierwszy projekt Form Energy próbuje przesunąć pamięć do 150 godzin
  • Bloomberg: wielka zmiana energii w Chinach wprawia w ruch ogromne rośliny hybrydowe
  • Inside Climate News : Po planowanym zamknięciu fabryki węgla w Dakocie Północnej, Energy Transition wraca do Ameryki Południowej
  • E i ENews : Jak blokady zwiększają odnawialne źródła energii i szkodzą węglowi
  • GTM : WoodMac: Globalny rynek energii słonecznej wznowi wzrost w 2021 r. Wraz z zanikaniem wpływu koronawirusa
    Podsumowanie emisji węgla : czy Chiny zbudują setki nowych elektrowni węglowych w latach 2020?
  • Inside Climate News : Biden Names Ocasio-Cortez, Kerry kieruje swoją grupą zadaniową ds. Klimatu, niwelując podziały demokratów
  • The Verge: Jak lewica próbuje naprawić Biden

Energy Gang jest dostarczany przez Sungrow , wiodącego światowego dostawcę rozwiązań inwerterowych dla odnawialnych źródeł energii. W tych niepewnych czasach Sungrow stara się chronić swoich pracowników i nadal niezawodnie obsługiwać klientów na całym świecie. Sungrow wykorzystał również swoją rozległą sieć w Stanach Zjednoczonych, aby rozpowszechniać maski na twarz wśród potrzebujących społeczności.

Źródło: Stephen Lacey, https://www.greentechmedia.com/articles/read/some-good-news-the-battery-boom-continues-renewables-push-out-coal?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+greentechmedia%2Fnews+%28Greentech+Media%3A+News%29

Tagi: , , , , , ,
poprzedni
następny