matt-artz-64-xGOdUEnU-unsplash

USA wyprzedzają Chiny jako najbardziej atrakcyjny kraj dla inwestycji w odnawialne źródła energii: badania

LONDYN (Reuters) – Stany Zjednoczone wyprzedziły Chiny jako najbardziej atrakcyjny kraj na świecie pod względem inwestycji w odnawialne źródła energii, a globalny sektor czystej energii ma się szybko odbić pomimo pandemii wirusa koronawirusa, jak wykazały badania we wtorek.

W corocznym rankingu 40 najlepszych rynków energii odnawialnej na świecie według firmy konsultingowej EY Stany Zjednoczone zajęły pierwsze miejsce po raz pierwszy od 2016 r., A następnie Chiny.

Raport powiedział, że wzrost w USA był w dużej mierze spowodowany krótkoterminowym przedłużeniem ulgi podatkowej na produkcję wiatrową i planuje zainwestować 57 miliardów dolarów w instalację do 30 gigawatów (GW) morskiej energii wiatrowej.

Projekty wiatrowe, które rozpoczęto budowę w 2016 r., Muszą być gotowe do końca roku, aby kwalifikować się do amerykańskiej ulgi podatkowej, która według prognoz ma w tym roku gwałtownie wzrosnąć.

Chiński wzrost energii odnawialnej zwolnił, ponieważ rząd chce odciąć rynek od subsydiów. To, w połączeniu ze zmniejszonym popytem w wyniku COVID-19, spowodowało, że Chiny spadły na drugie miejsce w indeksie od pierwszego zeszłego roku, ale prognozy pozostają optymistyczne dla długoterminowego wzrostu, dodał raport.

Francja zajęła trzecie miejsce, a następnie Austria, Niemcy i Wielka Brytania. Indie spadły na siódme miejsce, będąc w ubiegłym roku na trzecim miejscu, z powodu ostrzeżeń, że do 2022 r. Mogą nie zrealizować docelowego poziomu 175 GW.

Raport mówi, że pomimo opóźnień w niektórych projektach z powodu problemów logistycznych w związku z pandemią koronawirusa, globalny sektor odnawialnych źródeł energii powinien szybko się odbić, ponieważ długoterminowe czynniki napędzające inwestycje pozostają silne.

Źródło: Nina Chestney, https://www.reuters.com/article/us-global-renewables/us-overtakes-china-as-most-attractive-country-for-renewables-investment-research-idUSKBN22V0X8

Tagi: , , ,
poprzedni
następny